Tai taip ir buvo - apsižanijo du puikūs Ratiliokai ir išvien su ansambliu ir lietuviškomis tradicijomis šią nuostabią progą atšventė. Visko buvo, nieko netrūko: nei pagoniškų apeigų, nei improvizuotų išbandymų, nei išmoningos ir dainingos svitos. Svitos buvo netgi dvi: du ansambliai vienijo pajėgas, kad veselija įvyktų ir siautulio netrūktų.

Ir kaipgi kitaip galėjo būti, jei Linago, kauniškių ansamblis, išugdė ir išaugino tokią tobulą (gražią, darbščią, veiklią, smagią, dainingą, šokingą ir muzikingą) jaunamartę Justę. Nenuostabu, kad mūsų Justinas - rimtas informatikos meistras, patikimas ir atsakingas vyras, - kad ir kokias prie vartų jam puikias nuotakas vedė, bet tik vienos norėjo, tik į vieną težiūrėjo. Ir galiausiai gavo, nes nešpietnas buvo - su sava svita ir liežuvingu piršliu atvažiavo, kurio dėka ir buvo suderėta tikroji nuotaka.

Sunku papasakoti, kaip ten gera buvo: ir jauniems ir seniems, ir mažiems ir dideliems. Ir šokom, ir grojom, ir dainavom, ir uliojom. Bet ir viską, ką tikroj veselioj reik, padarėm: tuoktuvių apeiga prie laužo, išbandymai jauniesiems, stalo užsėdims ir išsipirkims, dovanos, sveikinimai ir kalbos, dainos dainos dainos ir šokiai šokiai. O ryte jaunųjų kėlims su dainom ir pusryčiu, nuotakos grobims, piršlio korims, nuotakos nuometavimas ir pasišokims saulei šviečiant. Ir svečiai dovanų gavo iš jaunosios aruodo, visi patenkinti ir apsaldinti medumi paliko. Ir šiaip, visko apstu buvo, per barzdą saldumai varvėjo, išvykt nesinorėjo.

Tad dar kartą sveikinam ir džiaugiamės tokiom puikiom vestuvėm ir naująja Ratiliokų šeima, linkim Jums geros kloties vedybiniame gyvenime, sutarimo, prisirišimo, supratimo ir pajautimo. Kad saulė ant pykčio nesileistų, o tik ant nuoširdžios meilės tekėtų. Kad pulką Ratiliukų užaugintumėt, jaukią trobą Ratilio kaime pasistatytumėt, visaip kaip gyvenimu džiaugtumėtės ir išvien su Ratilio laikytumėtės.