Vikriai nardė autobusas tarp Slovakijos kalnų; paslaptingai, niekam nepastebint krito žvaigždės virš Molėtų – taip, rodos, tiesiog per naktį prabėgo 2019-ųjų vasara. Ir Vilniaus gatvėmis vėl suskamba Gaudeamus igitur garsai. Vėl plačiai praviros laukia Didžiosios Aulos durys.

Šokiai! (D. Mackonio nuotr.)

Po dar vienos nepamirštamos vasaros „Ratilio“ sugrįžo į Vilniaus universitetą ir nieko nelaukę čiupo šokdinti pirmakursius ir kitus VU bendruomenės narius, kad naujuosius mokslo metus visi pradėtų su dar didesniu pasiutimu. Didžiajame kieme ir integracijos savaitę, ir „Visas VU šoka“ vakarą studentai žaidė ir šoko ne vieno prakaito išmušti ir taip įsismagino, kad ratiliokai ir šiemet sulaukė gausaus naujų narių pastiprinimo. Vos spėjęs su naujokais susipažinti, ansamblis vėl stojo į LRT studijos spalvingų lempų jūrą – kaip tikri „Duokim garo“ laidos veteranai. Žirgą apdainavome, pajauniukus ritulius išjuokėme, vingierkos pridainavimų kūrybą pristatėme – žadame iš televizoriaus neišlipti...

LRT užkulisių gudrybės Ratiliokai matuoja vardynų pyragą (Siga photography nuotr.)

Bet kaip čia nutiko, kad šalia plačiarankovių suvalkietiškų marškinių spintoje atsirado dar vieneri, tik jau žemaitiški?

Riedant 2019-iesiems, tęsiasi ir Žemaitijos metai, ir gausų „Ratilio“ metų pasirodymų kraitį mėnesio pabaigoje papildė dar vienas iškilmingas reginys. Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre vykęs teatralizuotas koncertas „Aš esu ta – Žemaitija“ pasigrožėti sukvietė tikrai puikų žemaičių pulką. Na o dar spalvingesnė buvo pasirodančiųjų kompanija: renginys sujungė ir folkloro, ir šokių bei dainų ansamblius, teatro aktorius ir šiaip nemažą būrį atlikėjų. Reginys įspūdingas – scenoje sukosi visas 800 metų sukaktį mininčio regiono gyvenimo ratas: nuo vardynų iki vestuvių, nuo Rasų iki Užgavėnių, nuo gimimo iki mirties. Ne tik žiūrovams, bet ir ratiliokėms renginys suteikė nepamirštamų įspūdžių – tikrai įdomu buvo saviškį tautinį kostiumą dienai išmainyti į žemaitišką.

Gėid mūsa vuolungeli (Siga photography nuotr.) Aisma į kalną (M. Aleksos nuotr.)

Štai kaip puikiai įsibėgėja naujas „Ratilio“ sezonas. Ir nors dienos eina trumpyn, vakarai – šaltyn, likusi metų dalis tikrai žada dar daug linksmų susitikimų. Pasimatysim!

Indrė

P.S. Ir išties – kol straipsnis pasiekė svetainę, užderėjo ir dar kelios vakaronės: džiaugiamės galėję pristatyti Lietuvą filologams ir Erasmus studentams iš įvairiausių pasaulio kampelių!