Antrą spalio savaitę Vilniaus universiteto folkloro ansamblis „Ratilio“ drauge su Kauno Vytauto Didžiojo universiteto ansambliu „Linago“ ir keletu dėstytojų bei fotografų praleido Lenkijoje, kur vyko „Lietuvos dienos Krokuvoje“. Šešetą dienų visa komanda ne tik džiaugėsi rudenėjančia senąja Lenkijos sostine, bet ir „save parodė ir į kitus pažiūrėjo“.

Kelionės programa buvo įdomi. Pristatyta šiuolaikinės Lietuvos fotografijos paroda, kurioje bandyta atspindėti pastarojo meto fotomeno sklaidą ir jos ypatybes. Dalyvauta paskaitose bei diskusijose, kur Lietuvos ir Lenkijos santykių nagrinėti rinkosi abiejų šalių mokslo ir visuomenės veikėjai.

Ansambliai Krokuvos universitetų studentus supažindino su lietuvių tautinio kostiumo subtilybėmis, o ypač šiltai buvo sutikti tradiciniai šokiai ir dainos. Su studentais bendrauta ir universitetiniame miestelyje vykusiame koncerte, kur dalytasi ne tik muzikiniu, bet ir kulinariniu paveldu. Susipažinta ir su lenkų kultūriniu palikimu (senaisiais kostiumais, rakandais, namų puošyba), kai etnografiniame muziejuje buvo pristatoma instrumentinė lietuvių muzika.

Laisvu metu ansamblio nariams pavyko ne tik aplankyti garsiausias Krokuvos ir jos apylinkių vietas (senamiestį, Veličkos druskų kasyklas), bet ir pabendrauti su vietiniais bei miesto svečiais neoficialiose vakaronėse, į kurias rinktasi centrinėje aikštėje.

<<  <  Saus. 2023  >  >>

Paremkite mus