Sveikiname Rotušę (B. Skirgailaitės nuotr.)

Sveiki gyvi, mieli „Ratilio“ naujienų skaitytojai!

Su jumis sveikinasi vos šį rugsėjį „Ratilio“ gretas papildžiusi Emilija 😊

Galiu patikinti, kad užpraeitą savaitę per tris „Ratilio“ pasirodymus įvyko tikras mano „atsivertimas“ į folklorą. Visai simboliška, kad savo pažintį su folkloru pradėjau tarptautiniame festivalyje „Pokrovskije kolokola“, kur sutartines bei Nibragalio kaimo tradicinę dainą pristatėme tarptautinei auditorijai – buvo puiki proga parodyti savo tapatybę ten, kur maišosi kultūros ir buriasi žmonės iš kitų šalių.

„Pavasaria denelį“ Filharmonijos scenoje (organizatorių nuotr.)

Pasirodymą pradėjome nuo mūsų krašto paukščių pamėgdžiojimų ir tada visai netikėtai gūdų rudenį užtraukėme dainą apie pavasarį, kuri, rodos, pavasarinį vėją atnešė į visų stebėjusių koncertą žmonių mintis. Užlipus į Filharmonijos sceną, kuri, tiesa, nebuvo man naujiena (daugybę metų čia stebėjau klasikos koncertus bei pati koncertuodavau su akademinę muziką atliekančiais chorais), buvo gana keista, kad šį kartą išeinu čiulbėti paukščiu ir iškart po to uždainuoti lietuvių liaudies dainos ir sutartinės. Tačiau čia prasideda visai kitas mano, kaip asmenybės, etapas – savo tautos tradicijų puoselėjimas tikrąja šio žodžio prasme. Neapsakomai geras jausmas apima trepsint ant scenos, šokant ratu ir dainuojant apie jaunųjų martelių išugdytą oželį, kai šiek tiek sužvėrėji ir leidi sau pajausti laisvę kurti folklorą taip, kaip supranti būdamas XXI amžiaus pilietis. Be abejo, tradicijų taip pat reikia mokytis – nuo to, kaip užsirišti tautinę juostą, pastebėti, kad pakrypęs tavo galionas, iki to, kaip folkloristai intonuoja, kaip kalba tarmėmis, kokį šokio žingsnelį formuoja ir dar daug daug kitų detalių, kurios sukuria liaudies kultūros visumą.

Užburiantys skudučiai (B. Skirgailaitės nuotr.)

Antrasis „Ratilio“ pasirodymas vyko Vilniaus rotušėje: merginos giedojo sutartines, ansamblio vyrai grojo daudytėmis ir ragais, skudučiai bei lumzdeliai taip pat neaplenkė mūsų muzikinio pasirodymo. Netrukus po mūsų pasirodęs jaunimas iš Sankt Peterburgo kvietė mus dar kartą lipti ant scenos šokti drauge – tai buvo tikras draugiškumo manifestas! Festivalio „Pokrovskije kolokola“ koncertai praėjo žaibiškai greitai, bet, nepaisant to, įspūdis išliks ilgam – gal ir nepatikėsite, bet atsivertimas įvyko!

Emilija

Barboros Skirgailaitės ir festivalio organizatorių nuotr.

Artimiausi renginiai

<<  <  Vas. 2022  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
28      

Naujausi leidiniai

Go to top