„Etnosocializacija“: tradicinė kultūra ugdyti vaikų socialiniams gebėjimams

Pastaruoju metu daug kalbama apie interneto socialinių tinklų poveikį vaikams ir paaugliams. Ar neprarandamas gebėjimas bendrauti gyvai, ar socialiniai santykių pokyčiai yra negrįžtami? Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ nariai kviečia pažvelgti į socialinių gebėjimų ugdymą tradicinės kultūros siūlomais būdais. „Etnosocializacija“ – tai studentų iniciatyva, kurios tikslas – taikant folkloro elementus sužadinti vaikų, lankančių dienos centrus, kūrybiškumą ir lavinti socialinius gebėjimus.

„Per savo koncertus pastebėjome, kad tradiciniai lietuvių šokiai ir žaidimai yra puiki priemonė išjudinti žmonėms ir paskatinti jų bendravimą“, – sako Justinas Kilpys, „Ratilio“ iniciatyvinės grupės narys. „Lietuvių folklore glūdi didelės edukacinės galios. Anksčiau bendraudami skirtingo amžiaus bendruomenės nariai per žaidimus ir pasakas mokydavo socialinių vertybių. Dabar tiesioginio santykio su kitais labai trūksta, nes bendravimas persikėlė į interneto erdves ir socialinius tinklus. Todėl mes ir ėmėmės „Etnosocializacijos“ projekto“, – pabrėžia kita „Ratilio“ narė Kristina Černaitė.  

Projektas vyks 2011 metų vasario–birželio mėnesiais, jo metu „Ratilio“ ansamblio nariai lankysis trijuose Vilniaus vaikų dienos centruose. „Etnosocializacijos“ užsiėmimus sudaro trys pagrindinės dalys: tradiciniai žaidimai, muzikinės improvizacijos, pasakų sekimas ir jų interpretavimas. Kūrybinėse dirbtuvėse vaikų dėmesys bus telkiamas į šiuolaikinės visuomenės problemas: socialinius santykius (draugystę, šeimą), vertybes (atsakomybę, sąžiningumą, užuojautą ir kt.).

„Tikimės, kad „Etnosocializacijos“ kūrybinės dirbtuvėlės patiks vaikams ir paskatins juos domėtis tradicine etnine kultūra. Be to, tai neeilinė galimybė „Ratilio“ nariams įgyti socialinio darbo patirties. Esame numatę ir teorinių seminarų, kuriuos ves patyrusi psichologė, dirbanti su socialinės rizikos vaikais“, – apie projektą pasakoja Justinas Kilpys.

Šiai ansamblio iniciatyvai buvo skirta parama iš ES programos „Veiklus jaunimas“, kuri skatina jaunus žmones aktyviai prisidėti prie įvairių visuomenės problemų sprendimo. Kaip „Ratilio“ nariams sekasi įgyvendinti „Etnosocializacijos“ projektą, galite sužinoti atsivertę tinklaraštį etnosocializacija.wordpress.com.

 

Žiniasklaidos priemonės, kuriose buvo paskelbtas išplatintas spaudos pranešimas:

http://www.laikas.lt/lt/info/3685/etnosocializacija-tradicine-kultura--ugdyti-vaiku-socialiniams-gebejimams/

http://elta.lt/zinute_pr.php?inf_id=1324671

http://www.vtv.lt/naujienos/neformalus-svietimas/etnosocializacija-tradicine-kultura-ugdyti-vaiku-socialiniams-gebeji.html

http://www.mususeima.lt/lt/naujienos/etnosocializacija_tradicine_kultura__ugdyti_vaiku_socialiniams_gebejimams_

http://maps.lt/index.php?id=58113

http://www.studentas.lt/naujienos-13/lt/---etnosocializacija-----tradicine-kultura-----ugdyti-vaiku-socialiniams-gebejimams--4367.html

http://ukiozinios.lt/etnosocializacija-tradicine-kultura-%E2%80%93-ugdyti-vaiku-socialiniams-gebejimams

http://alkas.lt/2011/02/26/tradicine-kultura-puiki-priemone-vaiku-socialiniams-gebejimams-ugdyti/#more-12608

Artimiausi renginiai

<<  <  Liepa 2024  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181920
22232425262728
293031    

Programa Veiklus jaunimasŠis projektas finansuotas remiant Europos Komisijai. Ši svetainė atspindi tik autoriaus požiūrį, todėl Komisija negali būti laikoma atsakinga už bet kokį jame pateikiamos informacijos naudojimą.

Go to top