Jurginių bendrystė džiugina (A. Zajančkauskaitės nuotr.)

Įspūdingas buvo Jurginių savaitgalis. Tai buvo antrosios mano Jurginės Palangoje, todėl dar tik besiruošiant išvykti jau buvo virpuliukas, kiek daug bendrystės ir dainų laukia. Dainos ant tilto naktį kaip visada buvo šio renginio vidinis ansamblio atidarymas.

Išaušus rytui išskubėjome muzikuoti Palangos gatvėse. Įvairiais būreliais grodami ir šokdami linksminome praeivius ir linksminomės patys. Popiet Jūratės ir Kastyčio skvere pasirodę kartu su „Labingiu“, prisijungėme prie visų dalyvių eisenos, kur su dainom ir šokiais, lydimi žirgų, patraukėme į Birutės parką. Ten prasidėjo nenutrūkstamas muzikavimas: pradžioje sutartinės, vėliau raliavimai ir oliavimai, žaidimai, o viską vainikavo palinkėjimais ir gintaro dulkėmis puoštos ansamblių dainos ant Žemaičių kalnelio. Šiais metais didėjo ir mano asmeninės atsakomybės – teko groti ne tik ožragiu, bet ir kelias sutartines skudučiais.

Muzikuojame Jūratės ir Kastyčio skvere (K. Kuliešiūtės nuotr.)

Pabuvę bendrystėj su kitais ansambliais, atsisveikinome iki naktišokių ir išėjome saulės palydėti. Jau tradicija tampa per Jurgines atidaryti ratiliokų maudynių sezoną – šįsyk bangas išbandė trys ratiliokės. Paskui pasigrožėję šviesų misterija patraukėme į naktišokius, kuriuose šokome, grojome ir bendravome iki pat paskutinės natos.

Psalmė keturiais balsais (A. Sidabraitės nuotr.)

Su dainomis prie jūros užbaigę dieną, sekmadienio rytą ėjome giedoti mišiose ant Birutės kalno. Mišios tokioje vietoje su folkloro ansamblių giesmėmis man ir šį kartą paliko didelį įspūdį ir apgaubė labai gerais jausmais. Galiausiai atėjo laikas paskutiniam savaitgalio pasirodymui, todėl tiesiai nuo Birutės kalno išskubėjome į jurginėjimus prie rotondos. Ant suoliuko klausantis kitų ansamblių bei laukiant savojo pasirodymo, prie manęs prisėdo palangiškė Virginija su drauge ir papasakojo apie Palangos gyvenimą, savo Jurginių tradicijas, taip pat pavaišino kava – pažintis man liks unikaliu šių Jurginių prisiminimu. O tuo metu Akvilė, Tomukas ir Mindaugas, mūsų ansamblio kulinarai, iškepė kiaušinienės ir pamaitino visą būrį ansambliečių – ačiū jiems už tai.

Palangiškiai bei miesto svečiai visą savaitgalį buvo labai svetingi, o muzikantai negailėjo įvairių melodijų šokėjams. Esu dėkinga, kad galėjau dalyvauti šioje tradicinėje šventėje ir būti tokiame dainų, šokių ir bendrystės sūkuryje.

Rūta

Adelės Zajančkauskaitės, Agnės Sidabraitės, Kotrynos Kuliešiūtės nuotr.

Pasidainavimai ant Žemaičių kalnelio (A. Sidabraitės nuotr.)

Artimiausi renginiai

<<  <  Birž. 2021  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
   1  2  3  4  5  6
  7  8  910111213
14151617181920
21222324252627
282930    

Naujausi leidiniai

Go to top