Projekto logotipas (A. Kundrotienės dizainas)

Elektroninis leidinys

„5x5 tradicijos: Lietuvos etnografinių regionų folkloras“ – tai ansamblio 55-mečio proga parengtas elektroninis leidinys, kuriame per penkias tradicijų sritis – dainuojamojo, instrumentinio, choreografinio folkloro, tarmės ir šventadienių drabužių – pristatomi penki Lietuvos etnografiniai regionai: Aukštaitija, Dzūkija (Dainava), Suvalkija (Sūduva), Mažoji Lietuva ir Žemaitija.

Šioje laisvai prieinamoje interaktyvioje bibliotekoje galima rasti dainų, instrumentinių kūrinių, pasakojimų garso įrašų, šokių vaizdo įrašų ir tautinių kostiumų nuotraukų – po mažiausiai penkis pavyzdžius kiekvienai regiono paveldo sričiai pailiustruoti. Visą šią 2022 m. ansamblio įrašytą medžiagą galima patogiai naršyti pagal regioną arba tradiciją, o turinį geriau suprasti padės ekspertų apžvalgos.

Išsamiu projektu siekiama suteikti visuomenei galimybę vienoje vietoje apžvelgti Lietuvos etnografinį kraštovaizdį, susipažinti su regionų savitumu ir lietuvių folkloro įvairove. Leidinys turėtų būti naudingas išteklius švietimo, kultūros įstaigoms, į savo paveldą norintiems gilintis lietuviams šalyje ir pasaulyje, taip pat Lietuva besidomintiems užsieniečiams, galiausiai – visiems, kurie tiesiog nori maloniai praleisti laiką virtualiame, pačių susidėliotame koncerte.

Didžiulė rinktinė jau internete: 5x5.ratilio.kc.vu.lt.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

Sudarytoja Milda Ričkutė

Atlikėjai Vilniaus universiteto folkloro ansamblis RATILIO

Meno vadovė Milda Ričkutė

Instrumentinės grupės vadovė Kristina Aponavičiūtė

Folkloristai Damilė Bagdonavičienė, Vilius Marma

Mažosios Lietuvos pasakojimai Virgina Asnauskienė

Ekspertų apžvalgos prof. habil. dr. Daiva Vyčinienė, doc. dr. Gaila Kirdienė, doc. dr. Dalia Urbanavičienė, prof. dr. Vytautas Kardelis ir Asta Vandytė

Įrašyta LNKC garso įrašų studijoje, filmuota ir fotografuota Vilniaus universiteto erdvėse 2022 m.

Garso režisierius Justinas Ladyga

Garso suvedimas Justinas Ladyga

Operatoriai Tomas Medekša, Karol Pašnikovič

Montažas Karol Pašnikovič