„Ratilio“ čiulbučiai“ albumo viršelis

Dviejų kompaktinių plokštelių rinktinė

„Ratilio“ čiulbučiai – tai dviejų kompaktinių plokštelių albumas, kuriame įrašytos 48 solinės ir 5 duetu atliekamos visų Lietuvos etnografinių regionų dainos, įdainuotos 15 Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ narių.

Pirmajame diske vienas kitą maino Austėjos Alminaitės, Damilės Bagdonavičienės, Luko Bagdonavičiaus, Elzės Griškevičiūtės, Mindaugo Kasiulio, Viliaus Marmos, Karolio Parčiausko, Modestos Pakalnytės, Emilijos Paukštytės, Rasos Alės Petronytės, Stepono Pilkausko, Ainės Ramonaitės ir Julitos Slipkauskaitės balsai, o antrajame nugulė Mildos Pieškutės ir Julijos Vilkaitės dainų kraitis. Kelios dainos atliekamos su kanklių, ratukinės lyros pritarimu, albumą dvibalsumu dailiai papildo Rasos Alės ir Damilės, Karolio ir Luko, Mildos ir Julijos duetai.

Solinių dainų rinktinės idėja brendo pamažu, vis gausėjant festivaliuose, konkursuose, koncertinėse programose padainuoti solo išdrįstančių ansambliečių ir pildantis jų repertuarui. Kiekvienas, būdamas savito tembro, skirtingų patirčių, mezga asmeninį santykį su daina ir leidžia jai suskambėti vis kitaip. Tad šis albumas – ne tik proga pasidžiaugti kolektyvo margumu, bet ir galimybė skleistis, rodos, neišsemiamai lietuvių dainuojamojo folkloro įvairovei.

Albumą platina Vilniaus universiteto atributikos parduotuvė. Čiulbučių dainų taip pat galima pasiklausyti „Pakartot“ bei „Spotify“ platformose – ten ir dainos, netilpusios į ribotą CD formatą.

 

Įrašyta LNKC garso įrašų studijoje 2021–2022 m.

Garso režisierius Justinas Ladyga

Garso suvedimas Justinas Ladyga

Sudarytoja Milda Ričkutė

Teksto autorė ir vertėja Julija Vilkaitė

Fotografė Algė Rykova

Dizaineris Gustas Avinas

© Vilniaus universitetas, 2022

 

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.

 

Artimiausi renginiai

<<  <  Rugs. 2022  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
     1  2  3  4
  5  6  7  8  91011
12131415161718
19202122232425
2627282930  
Go to top