„Jurgelaitis joja, ratiliokai groja“ – su šet lenksm gaid ir prasidėje linksmasis Jurginių savaitgals. Nu ne visai... Prieš tai, aišku, reikėje atvažiuot į Palango, o ylgos kelionės visad kūpinos gerų akimerkų: begaline dain, kep Jons vis nepavargst plaktukų skaičiuot, begaline vairuotoja muzek, begalins užkandžiavems ir daug ketų begalinių linksmybių.
Visiška netikėta mum pasityka Jurginių ryts – toks saulėts, kokia kaži ar kas tikėjes. Ves apsitaisem garderobo ir nužingsniavam lenk Kurhauza, kur susitika ves kolektyva. Kiekviens graže prisistate ir prasidėje bendr eisen iki parka. Čenai ves tvarkinga sustojam aplenk ežero ir pradėjem rodet, ko mokam. Nu aišku, būten paminėt, kad šita ceremonej aplenk ežero gavas kep ne kelių žmonių, o kelių kolektyvų sutartine – kas kadom spėje, tadom ir dainava (pasitaika, kad iš karta spėj ir kel kolektyva). Da įsimintinesns – bandems sudaryt bendro ratel iš vesų kolektyvų. Če buva tekr didels iššūks, ne veltui jes nelaba pavyka... mes vis tiek išsiskaidem į atskers ratels ir šokam savaip.
Svarb paminėt, kad Palangoj yr aukšts kalnas, vadinams Birot, tode jį pagerbem dainom, o mergaitės da i gėlets dėlioje i žvakots dege kalna papėdėj tikėdamos, ka Birute padės jom ištekėt (bet mana gėlyte „pasiklyda“). O visa rengine kulminacij vyka pre jūros, kor Jurgs nužude trigalve slibino, katro buva sukūre ves dalyve susikybe rankom. Trigalve slibina nužūdems man simbolizava tarsi mūsų vesų „išlaisvinimo“, po kuria mes išlekem į naktišoks, kor trypem, kiek tik pajėgem. Kiek pailsė nuėjem kiaušinienės kept – buvam toke alkan, kad net „Labinge“ kiaušens suvalgem. Soče pasistiprinė vėl lėkem šokt. Tik šes metas aušros nesulaukem, muset dėl ta, kad mūsų Aušr per ankst išėje golt...
Jurgins užbaigem susikaupė – dalyvavam mišios, kor giedojem giesms Šv. Jurg. Ors po šeštadine nebeatrode toks miels, linoje, šalde ir visep kitep bande mūsų kantrybė, kol mes klausem pamoksla api meilo – api tai, kep svarb pirmiau žmogų pamilt, o ne jį pažint. Tep mes palydėt meilos ir išvažiavam atgal į Vilnių.

Laura Remeikaitė

Palanga 2016 1