Šiltą rugsėjo 16-osios vakarą visą Lietuvą sukrėtė stiprus žemės drebėjimas. Minios žmonių daugybėje šalies kampelių išskubėjo į aikštes, palikdami visus savo rūpesčius namuose, metę darbus ir mokslus. Kas atsitiko? Ugnikalnio išsiveržimas? O gal požeminiai smūgiai?
Visai ne! Šalį sudrebino Lietuvos liaudies kultūros centro surengta akcija „Visa Lietuva šoka“. Joje dalyvavo beveik 25 tūkstančiai muzikantų ir šokėjų. Norinčiųjų patrepsėti, pasisukti Vilniaus Simono Daukanto aikštėje buvo tiek daug, kad, atrodė, vakaronė tuoj prasidės ir ant Prezidentūros laiptų.  Minioje mirgėjo ir tautiniai audinių raštai, ir sportiniai bateliai, ir ryškių spalvų plaukai, skambėjo kelios kalbos – liaudiški šokiai sudomino bei džiugino įvairaus amžiaus, skirtingų pomėgių ir net tautybių žmones. Renginyje tradiciniams šokiams suteiktas ir modernus prieskonis – kai kurių šokių melodijas šiuolaikinės muzikos elementais papildė elektroninės muzikos atlikėjas DJ Saga. „Ratilio“ kartu su kitais folkloro ansambliais aktyviai dalyvavo akcijoje, kvietė vilniečius ir miesto svečius pasimokyti Klaipėdos krašto šokių, viso renginio metu noriai šoko Simono Daukanto aikštėje. Nenuostabu – šokių ratiliokams, turbūt, niekada nebūna per daug, todėl dar prieš šį renginį ansamblio nariai rinkosi Vilniaus universiteto kiemelyje, šokdino studentus, dėstytojus ir kitų universiteto kolektyvų dalyvius.
Vos prieš kelias dienas į „Ratilio“ įsiliejusioms naujokėms ši akcija buvo pirmasis renginys su kolektyvu. Jo metu teko artimiau susipažinti su kolektyvo nariais, pabendrauti ir pasisemti dar daugiau noro mokytis lietuviškų dainų ir šokių. Kaip ir kiti naujieji ratiliokai, labai džiaugiuosi, kad nusprendžiau tapti ansamblio dalimi, ir neabejoju, kad su „Ratilio“ praleistas laikas bus pats smagiausias, dainingiausias, „šokėjiškiausias“ ir įsimintiniausias!
Po truputį „ratilėjanti“ Damilė
(Nuotraukas ir vaizdo įrašus galite pamatyti Lietuvos liaudies kultūros centro svetainėje http://llkc.lt/)