Skiriame #SSK

Apdairiai prisitaikydami prie švelnėjančio karantino sąlygų, Vilniaus universiteto folkloro ansamblio „Ratilio“ nariai su nekantrumu grįžta į repeticijas ir sceną. Gegužės 25–31 dienomis ratiliokai kvies folkloro mylėtojus stebėti visą savaitę truksiantį virtualų renginį „Skiriame #SSK“. Ansamblio socialinių tinklų paskyrose pasirodys specialiai tradiciniams tarptautinio folkloro festivalio „Skamba skamba kankliai“ renginiams dedikuotų programų įrašai.

Nuo pat 1973 m. kiekvieną pavasarį Vilniaus gatves tradicinės muzikos garsais užtvindantis, į Lietuvos Nematerialaus kultūros paveldo vertybių sąvadą įtrauktas tarptautinis folkloro festivalis „Skamba skamba kankliai“ šiemet vyks kiek kitaip, nei įprasta. Trokšdami prisidėti prie nenutrūkstamo festivalio skambėjimo ir dešimtmečius skaičiuojančios Vilniaus miesto tradicijos, puoselėjamos Vilniaus etninės kultūros centro bei visos Lietuvos ir užsienio folkloro kolektyvų, ratiliokai kanklių stygas virpins, tradicines dainas dainuos, muzikuos ir kaip niekada smagius šokius šoks!

Nepajėgdamas įsivaizduoti pavasario semestro pabaigos be folkloro atlaidų vardą įgijusio festivalio, „Ratilio“ kartu su VU Kultūros centru rengiasi kūrybiškai paminėti „Skamba skamba kanklius“. Paskutinės gegužės savaitės vakarais ansamblio „Facebook“ paskyroje žiūrovai išvys specialiai šiai progai skirtas programas, nufilmuotas ir įrašytas Vilniaus universiteto kiemeliuose. Trumpi vaizdo įrašai bus dedikuoti daugeliui tradicinių festivalio renginių. Minint festivalio renginį „Iš gyvosios versmės“, prieš žiūrovų akis atsivers gyvos ratiliokų šeimose puoselėjamos muzikinio folkloro, tautodailės ir buities tradicijos.

„Skamba skamba kanklių“ tradicija glaudžiai susijusi su Vilniaus universitetu. Anksčiau Universiteto pastatų ansambliui priklausiusiame Alumnato kieme vyko pirmųjų festivalių renginiai – tik vėliau Kanklių garsas iš Universiteto pasklido po visą sostinę.