Kaip yra nuostabu, kad atėjo naujų mokslo metų pradžia! Būdami Vilniaus Universiteto folkloro ansamblio "Ratilio" nariais mes tikrai džiugiai švenčiame šią progą, nes rugsėjo 1-oji reiškia naują sezoną mūsų šauniam studentų kolektyvui: vėl koncertai, naujos pasirodymų programos, išsiilgti festivaliai ir kiti jaunatviški džiaugsmai laukia mūsų. Taigi jau rugsėjo pirmąją iškilmingai dalyvaudami Vilniaus Universiteto šventėje mes galėjome prisiminti, kaip yra gera priklausyti tokiam garbingam ir vertingam universitetui ir galėjom savo balsais ir kojų miklumu prisidėti prie šios šventės žavesio:). Taip puikiai pradėję darbingąjį rugsėjį mes jį užbaigėme dar puikiau - sudalyvaudami slavų folkloro festivalyje „Pokrovskije kolokola“, vykusiame čia pat, Vilniuje. Nėra ką kalbėti apie patirtą gerumą po ilgų atostogų vėl pasineriant į tikros muzikos, gilių emocijų kupinus pasirodymus bei bendraujant su folkloristais iš svečių šalių: artimų ir tolimų, bet visų vieningai mylinčių ir vertinančių savo tautos tradicijas ir palikimą. Iš tikro, kalbėti sunku, nes tai reikia patirti.

Kaip gera, kad mes, "Ratilio" nariai turėjome progą pasirodyti festivalio programoje sekmadienio koncerte Gedimino prospekte pristatydami kartu su kitais ansambliais mūsiškį lietuvių folklorą. Tikrai nuostabus festivalis buvo dėl daugelio dalykų: koncertų programos subalansuotos, jaudinančios ir profesionalios (pasirodymais džiugino ir rusų folkloro žvaigždė (jei galima taip atsiliepti apie folkloristą) Sergey Starostin), kiekvieną vakarą organizuotos vakaronės, taip sudarant progas dalyviams bendrauti, kas yra labai svarbu ir reikalinga, o uždarymo koncerte tikrai buvo sunku neliūdėti, kad jau viskas baigiasi ir reikės laukti dar metus, kol vėl turėsime progą pasinerti į tokį nuostabų slavų folkloro sūkurį. Bet mes neprarandame vilties, nes juk gegužės mėnesį mūsų laukia pats pačiausias lietuvių folkloro festivalis "Skamba skamba kankliai", kur niekuomet netrūksta geriausios ir subtiliausios muzikos, nemokamų renginių, svečių iš įvairiausių šalių (tame tarpe ir slavų:)) ir pačių puikiausių emocijų.

Taigi šiomis malonaus pasitenkinimo ir džiugaus laukimo  nuotaikomis gyvename savo džiaugsmingus studentiškus gyvenimus. ;)

Goda S.