Gruodžio 5 dieną Vilniaus rotušėje buvo surengtas Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijos (ESBO) regiono nevyriausybinių organizacijų narių sutikimas. Galiu pasakyti tik tiek, kad saugumas prasideda nuo bendradarbiavimo, bendradarbiavimas nuo bendravimo, o bendravimas nuo šokių!

Taigi svečiams rotušėje nuobodžiauti neleido Ratilio ir Sutaras, o visam vakarui vadovavo charizmatiškoji Zita Kelmickaitė. Svečiai galėjo paskanauti lietuviškų patiekalų, pašokti šokių ir paklausyti dainų. Ratiliokai svečius pasitiko ant raudono kilimo su lietuviškais saldainiais iš morkų, obuolių ir medaus (žinoma paragavus kiekvienas galėjo nustatyti ir kitus ingredientus). Abejingų saldumynams ir lietuviško tautinio kostiumo grožiui neliko.

Gera atmosfera, šokiai ir dainos išjudino ir vakaro svečius – jie lipo ant scenos, dainavo savo dainas. Visai kaip kažkada lietuviai ("dainuojanti revoliucija"), atstovai iš Tuniso ir Egipto padainavo savo dainas, kurios juos lydėjo šiais metais, kai jie savo šalyse pasipriešino diktatoriams ir pasuko link demokratijos ir didesnės laisvės. Buvo smagu matyti žmones iš skirtingų pasaulio šalių nuoširdžiai besidžiaugiančius ir besidalinančius savo kultūra su kitais.
Justinas K.