2011 m. sausio 21 dieną ant Tauro kalno Vilniuje įvyko pirmasis visų laikų Ratilio narių susitikimas. Į susitikimą atvyko buvę ir esami Ratilio nariai iš visos Lietuvos. Iš viso šokių salėje susibūrė daugiau nei šimtas ansambliečių ir juos atlydėjusių artimųjų.

Visų laikų Ratilio susitikimasVisų laikų Ratilio susitikimas

 

Surengti visų laikų RATILIO susitikimą – senas sumanymas, kurį ilgus metus brandino ne viena ansambliečių karta. Pagrindinis susitikimo tikslas – suburti visus, kada nors RATILIO ansamblyje šokusius, grojusius ar dainavusius folkloro mylėtojus. Sausio 21 d. įvykusio susitikimo iniciatoriai ir rengėjai – dabartinė RATILIO meno vadovė Milda Ričkutė ir dabartiniai RATILIO nariai. Ansambliečiai jau nuo praėjusių metų rudens atsakingai ruošėsi susitikimo vakaronei: patys įvairiausiais būdais ieškojo po visą Lietuvą išsibarsčiusių buvusių RATILIO narių, rinko susitikimui tinkamiausias patalpas, planavo programą ir dalijosi organizaciniais darbais.

Sklandžiai ir turiningai praėjęs vakaras džiaugsmo teikė tiek svečiams, tiek vakaro šeimininkams. Viena garbingiausių vakaro viešnių – buvusi ilgametė RATILIO meno vadovė Zita Kelmickaitė, kuri dabartinei vadovei įteikė RATILIO ansamblio relikviją – prieverpstę, nuo šiol keliausiančią iš kartos į kartą. Susitikimo proga pirmą kartą viešai buvo parodytas trumpametražis filmukas apie dabartinio ansamblio veiklą. Vakaro metu taip pat vieningai nutarta įsteigti RATILIO klubą, kuriam priklausytų visi kada nors RATILIO priklausę ansambliečiai. Klubas ne tik vienys narius, bet ir padės organizuoti artėjantį RATILIO keturiasdešimt penkerių metų jubiliejų.

Vakaro rengėjai stengėsi surinkti kuo daugiau naudingos medžiagos būsimai knygai apie RATILIO veiklą: vakaronės metu filmuoti interviu, fotografuoti dalyviai, fiksuota kita naudinga informacija. Likusią vakaro dalį tiek svečiai, tiek organizatoriai mėgavosi bendraminčių folkloro mylėtojų draugija, dalijosi nostalgiškais prisiminimais ir mėgstamiausiais kūriniais. Rodos kartų skirtumai jokia kliūtis, kai girdi vieningai traukiamas dainas ir sutartines, kai scenoje groja šešios bandonijos, trys smuikai, kai šoka vaikai, tėvai ir seneliai...

Puikios nuotaikos ir kūrybinio polėkio naujiems metams pasikrovę vakaro dalyviai pasižadėjo, jog visų kartų RATILIO susitikimas taps kasmetiniu renginiu.

 

Artimiausi renginiai

<<  <  Liepa 2024  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181920
22232425262728
293031    

Naujausi leidiniai

Paremkite mus

Go to top