Prisijunk!

„Ratilio“ klubas – tai visus buvusius ir esamus ratiliokus vienijanti jėga, kuri padės įtvirtinti ir palaikyti ratiliokišką tikrų ir amžinų ratiliokų gyvenimo būdą bei sieks užkrėsti ratiliokišku gėriu kuo daugiau jaunų širdžių.

Apie 2010 metus aktyvūs jaunieji ratiliokai sumanė suburti visų kartų ratiliokus į vieną didelę bendruomenę ir pavadinti tai „Ratilio“ klubu. Nuo tada surengtos trys kasmetinės ratiliokų sueigos, tęsiama ansamblio jubiliejų tradicija, kuomet aktyviai dalyvauja visos „Ratilio“ kartos, taip pat sukurta grupė bendrauti, skleisti informaciją tarpusavyje elektroniniais būdais. 

 

Į „Ratilio“ klubą priimami visi ratiliokai. Prašytume užpildyti šią apklausėlę:

 

Jei norite atnaujinti savo kontaktus, viršuje esančią apklausėlę taip pat užpildykite.

Norą prisijungti prie „Ratilio“ klubo e. pašto grupės pareikšti galite adresu http://groups.google.com/group/ratilioklubas. Čia galėsite gauti naujausią informaciją, dalintis savo džiaugsmais, rūpesčiais, nuotraukomis, vaizdeliais, receptais – bendrauti ir bendradarbiauti.

Jei turite klausimų, rašykite mums Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį. arba Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį..

 
Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlių. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
Džiaugiamės galėdami priminti, kad mūsų ansambliui jau 50 metų! Taip pat, kad jubiliejus bus minimas šventėje, kurios tikslas – sujungti į vieną didelį ratą visus, visų kartų „Ratilio“ ansamblio narius.
Šventė vyks birželio 16 dieną, VU botanikos sode Kairėnuose. Pradėsime 14 valandą, baigsime saulei besileidžiant. Šventę sudarys kelios skirtingos dalys: knygos pristatymas, smagus pajudėjimas lauke, koncertas ir, žinoma, vaišės. Artėjant šventei atsiųsime detalesnę informaciją apie programą.
Labai kviečiame dalyvauti visus visų laikų „Ratilio“ ansamblio narius! Tikimės, kad dalyvausite visoje programoje, o šventė bus ne tik gerai praleistas laikas, bet ir dar vienas skirtingų mūsų ansamblio kartų bendrystės patvirtinimas!
 
Švęskime pirmojo Lietuvoje folkloro ansamblio 50-metį drauge!
 

Didis džiaugsmas užtekėjo! Jau sausio 26-ąją kviečiame į "Ratilio" 45-mečio koncertą Vilniuje, muzikiniame teatre "New York" (Kalvarijų g. 85). Įėjimas su pakvietimais.


Taip taip - šiemet viskas iškart: ir gražiai pakoncertuosim, ir smagiai pavakarosim! Kaip visada gražiom progom, norime, kad prisijungtumėt ir Jūs - "vazonai" :)
 
Turime užmanymą ir prašymą Jums: iškilmingojoje koncerto dalyje pasveikinti savo vadoves: Aldoną Ragevičienę, Laimą Burkšaitienę, Zitą Kelmickaitę (ir mes sveikinsim Mildą Ričkutę). Taigi kiekvienos vadovės ratiliukai (iš viso 4 grupės) gauna po 5 min (!) smagiam prisistatymui (kalba, daina, anekdotas ar filmas - renkatės Jūs) bei savo vadovės sveikinimui, žodžiu, padaro savo šou. 
 
Po koncertinės dalies linksmai vakarosime, šoksime; tarp šokių, kad nepabostų, bus intarpų, kuriems pasiruoškite trumpų pasirodymų (dainos, poezija, satyra, asmeniniai sveikinimai, panegirikos, vaizdeliai, miniatiūros, etiudai...), šauniausi bus apdovanoti dovanomis staigmenomis ir bus dar daugiau smagumų!
 
Iki susitikimo jubiliejiniame koncerte-vakaronėje!
 
P.S. Prašome nesinešti jokių gėrimų! Išimtys taikomos tik maistui, kuriam nereikia papildomų indų (įrankių, lėkščių), tai gali būti vaisiai, pyragaičiai. Vaišinsimės vaišėmis, kuriomis kirminą numarinti ir gomurį sudrėkinti galės visi, o norintys galės patys įsigyti (ne)alkoholinių gėrimų (tik gėrimų, maisto įsigyjimui nebus).
 
Ratiliokai!
Su džiaugsmu vėl kviečiame subėgti, sulėkti, suūžti į
 
VISŲ LAIKŲ RATILIOKŲ VAKARUŠKĄ!
 
vieta tradicinė - Didžioji aula, Čiurlionio g. 21 (eisime pro Gamtos mokslų f-teto duris)
laikas, tikimės, visiems palankus - šeštadienį, sausio 31 d. 15-21 val.
vaišės Jūsų ir mūsų - suneštinės (sau ir dviem draugam)
 
Visi ruošiamės energingam, jaukiam ratiliokiškam vakarėliui! Nepamirštame pasikartoti dainų, šokių, anekdotų. O svarbiausia ateiname patys ir paraginame kitus :)
 
Vakaro tema: Ratilio regionai. Primesti vakaro metmenys:
15-16 val. renkamės, labinamės, dangstome stalelius, gurkšnojame šiltus žiemos gėrimus perkrimsdami kokį užkrimtuką.
16-18 val. galandame savo aštrius protus (Protų mūšis) ir giedame-suokiame-čiulbame, šokame, pasakojame, žodžiu, vieni kitus linksminame.
18-21 val. vaišinamės, bendraujame, dainuojame, kojas kilnojame.
 
Aštrus liežuvis - privalumas! Karštas kraujas - būtinumas! Atvira širdis - siekiamumas!
 
Laukiame Jūsų atvykstant!
Sveiki, visi ratiliokai!
 
Atėjus naujiems metams, norime vėl pamatyti visus kartu dainuojančius, šokančius ir besilinksminančius.
2012 m. sausio 21 d. (šeštadienį) kviečiame pavakaroti kartu. Šauniai laiką leisime VU Didžiojoje auloje, kur vyko ir vyksta repeticijos (įėjimas pro Gamtos mokslų fakultetą). Pradėsime nuo 16 val., baigsime apie 22 val.
Laukiame visų buvusių, esamų ir būsimų ratiliokų. Vaišės suneštinės - jūsų kulinarinės fantazijos, tradiciniai užkandžiai ir užpilai. Nepamirškit instrumentų ir neperšalkit gerklių!
Sveikatos ir džiaugsmo artėjančiais metais!
 
Ratiliukai
Sausis ratiliokams yra reikšmingas dėl jau tradiciniu tapusio Ratiliokų susibėgimo - visų laikų Ratiliokų vakaronės, vykusios 21 dieną. Iš tikro, kas gali būti puikiau už užtikrintą progą ištikimiesiems Ratilio nariams susišaukti, susimatyti, susidainuoti ir tiesiog susibūti. Kai mus visus vienija Ratilio dvasia, nepavaldi nei laikui, nei politinėms nuotaikoms, nei ekonominėms krizėms, tai reikia tik noro susiorganizuoti ir vėl iš naujo pasidžiaugti, kad turime tiek bendro.
 
Šįkart šventė vyko visiems įprastoje vietoje - Didžiojoje Auloje, Čiurlionio gatvėje, kur karta iš kartos repetavo ir vis dar repetuoja. Ir jau pradėjus rinktis ansambliečiams su šeimomis buvo justi džiugi mielų susitikimų nuotaika ir apšilę prie vaišių stalo, senieji Ratiliokai turėjo progą išgirsti ir pamatyti, kuo gi gyvenam mes, jaunoji karta. O nustebint mes tikrai turėjome kuo: draugas ištikimasis ispanas, prisijungęs prie mūsų savavališkai ir labai praturtinęs ansamblį, įvairiausios kelionės po svečias šalis, susibūrimai su progom ir be progų, kai norisi tik susitikti ir kartu pasidainuoti. Ir tuomet prasidėjo dainos:) Su noru dainuoti Ratiliokai niekada neturėjo problemų ir miela matyti, kad tai nesikeičia ir visi jaučiam, kokį lobį nešiojamės būtent dainų pavidalu. Ir smagu, kad kai ansambliečiai neprisimena žodžių, jie kaip ir kadaise žino, į ką kreiptis. Ir šokių netrūko, o kaipgi kitaip, kai tiek šaunių muzikantų! Ir jaunimas šoko, ir senimas ("Ratilio" prasme:)) atsiminė, ką mokėjo, ir naujovių mokėsi atgavę formą ir atgaivinę ilgametį įdirbį.
 
Taigi, ir kas lieka po visų kalbų, šokių, vaišių ir praleisto laiko - lieka vienybė: vienybė dainomis, vienybė tikėjimu tuo, kas tikra ir vertinga, buvimo vienybė. Ir nuostabu, kad net išeinant koridoriuose girdėjosi dainos, juk kaip lakštingala negali nečiulbėti, taip ir Ratiliokas negali nedainuoti.
 
Ačiū visiems susirinkusiems, su šeimom atėjusiems, laiko ir geros nuotaikos nepagailėjusiems, instrumentų ir kulinarinių šedevrų savininkams ir visiems entuziastams. Lauksime Jūsų ir kitąmet :)
 
Goda S.
 

2011 m. sausio 21 dieną ant Tauro kalno Vilniuje įvyko pirmasis visų laikų Ratilio narių susitikimas. Į susitikimą atvyko buvę ir esami Ratilio nariai iš visos Lietuvos. Iš viso šokių salėje susibūrė daugiau nei šimtas ansambliečių ir juos atlydėjusių artimųjų.

Visų laikų Ratilio susitikimasVisų laikų Ratilio susitikimas

 

Surengti visų laikų RATILIO susitikimą – senas sumanymas, kurį ilgus metus brandino ne viena ansambliečių karta. Pagrindinis susitikimo tikslas – suburti visus, kada nors RATILIO ansamblyje šokusius, grojusius ar dainavusius folkloro mylėtojus. Sausio 21 d. įvykusio susitikimo iniciatoriai ir rengėjai – dabartinė RATILIO meno vadovė Milda Ričkutė ir dabartiniai RATILIO nariai. Ansambliečiai jau nuo praėjusių metų rudens atsakingai ruošėsi susitikimo vakaronei: patys įvairiausiais būdais ieškojo po visą Lietuvą išsibarsčiusių buvusių RATILIO narių, rinko susitikimui tinkamiausias patalpas, planavo programą ir dalijosi organizaciniais darbais.

Sklandžiai ir turiningai praėjęs vakaras džiaugsmo teikė tiek svečiams, tiek vakaro šeimininkams. Viena garbingiausių vakaro viešnių – buvusi ilgametė RATILIO meno vadovė Zita Kelmickaitė, kuri dabartinei vadovei įteikė RATILIO ansamblio relikviją – prieverpstę, nuo šiol keliausiančią iš kartos į kartą. Susitikimo proga pirmą kartą viešai buvo parodytas trumpametražis filmukas apie dabartinio ansamblio veiklą. Vakaro metu taip pat vieningai nutarta įsteigti RATILIO klubą, kuriam priklausytų visi kada nors RATILIO priklausę ansambliečiai. Klubas ne tik vienys narius, bet ir padės organizuoti artėjantį RATILIO keturiasdešimt penkerių metų jubiliejų.

Vakaro rengėjai stengėsi surinkti kuo daugiau naudingos medžiagos būsimai knygai apie RATILIO veiklą: vakaronės metu filmuoti interviu, fotografuoti dalyviai, fiksuota kita naudinga informacija. Likusią vakaro dalį tiek svečiai, tiek organizatoriai mėgavosi bendraminčių folkloro mylėtojų draugija, dalijosi nostalgiškais prisiminimais ir mėgstamiausiais kūriniais. Rodos kartų skirtumai jokia kliūtis, kai girdi vieningai traukiamas dainas ir sutartines, kai scenoje groja šešios bandonijos, trys smuikai, kai šoka vaikai, tėvai ir seneliai...

Puikios nuotaikos ir kūrybinio polėkio naujiems metams pasikrovę vakaro dalyviai pasižadėjo, jog visų kartų RATILIO susitikimas taps kasmetiniu renginiu.

 

Artimiausi renginiai

<<  <  Lapk. 2023  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
    1  2  3  4  5
  6  7  8  9101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Naujausi leidiniai

Paremkite mus

Go to top