Nuostabus laikas

Ši knyga – visų pirma apie Vilniaus universiteto ansamblį „Ratilio“, kuris šiemet švenčia 50 metų jubiliejų. „Per pasakojimą apie vieną iš seniausių Lietuvoje folkloro ansamblių skleidžiasi ir viso etnokultūrinio judėjimo istorija, ir netgi pačios Lietuvos virsmas iš sovietinės į laisvą valstybę.

Kaip sovietiniais laikais pavyko įkurti režimo propagandos neskleidžiantį kolektyvą? Kaip žiūrovai reagavo į pirmą kartą ant scenos atliekamas sutartines ir advento dainas? Kaip dabar gerai žinomi instrumentų meistrai išmoko gaminti senąsias kankles, kurios Lietuvoje jau buvo beveik užmirštos? Iš kokių detalių rekonstruotas archeologinis kostiumas? Kaip jautėsi ansambliečiai, sovietmečiu pirmą kartą išvykę į užsienį, ir ką atrado dabartinis „Ratilio“ jaunimas Kazachstane, lankydamas tremtinių kapus? Šios knygos skaitytojai sužinos šiuos ir dar daug dalykų“, – teigia knygos sudarytojai.

Knyga „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio“ gyvenimo dešimtmečiai“ suskirstyta į penkias dalis, skirtas kiekvienam kolektyvo gyvavimo dešimtmečiui. Vis dėlto šis skirstymas iš dalies sąlyginis, nes kai kurių skyrių istorijos natūraliai persikelia iš vieno dešimtmečio į kitą.

„Šiame leidinyje norėjome kuo išsamiau atskleisti itin turtingą ir turiningą „Ratilio“ gyvenimą per penkis ansamblio dešimtmečius, jį rengdami kalbinome kelias dešimtis žmonių – „Ratilio“ narių, vadovų, žiūrovų, instrumentų meistrų ir kt. Visgi daugybė dalykų – įvykių, kelionių, koncertų, žmonių – liko neįtraukta. Norint viską surašyti, reikėtų ne vienos knygos, o mažiausiai kelių tomų. Be to, rengdami knygą orientavomės į platų skaitytojų ratą, todėl stengėmės, kad ji nevirstų vien tik ansamblio nariams įdomių atsiminimų rinkiniu“, – sako Ainė Ramonaitė ir Paulius Narušis. Sudarytojų teigimu, buvo stengtasi knygos kalbą išlaikyti kuo autentiškesnę, artimesnę sakytinės kalbos stiliui, kad pasakojimai neprarastų gyvybės ir įtaigos.

Knygos recenzija žurnale „Tautosakos darbai“: Bronė Stundžienė. Dainų pašaukti: knyga apie vieno folklorinio ansamblio gyvenimą.

Knygą „Nuostabus laikas. Penki „Ratilio gyvenimo dešimtmečiai“ galite įsigyti el. knygynuose knygynas.vu.ltknygos.lthumanitas.ltpatogupirkti.lt

Projektą iš dalies finansavo LTK Logotipas2

Sudarė prof. Ainė Ramonaitė ir Paulius Narušis

Vilniaus universiteto leidykla, 2018

Puslapių: 256
Formatas: 17x24, kieti viršeliai
ISBN 9786094599385

Artimiausi renginiai

<<  <  Liepa 2024  >  >>
 Pr  An  Tr  Kt  Pn  Šš  Sk 
  1  2  3  4  5  6  7
  8  91011121314
151617181920
22232425262728
293031    
Go to top